sapeli centrum logo

 

Celoskleněné dveře

Firma STAVBY spol. s r.o. z Hradce Králové pro rok 2011 rozšířila svůj sortiment, který se převážně týká prvků SAPELI o prvky dveřní techniky ze skla. Po dlouholetých zkušenostech s dveřmi celoskleněnými v tzn. jednodušším provedení jako jsou dveře otočné, posuvné a kyvné doplňujeme sortiment o celoskleněné stěny včetně zaměření a montáže.

Celoskleněné dveře v každém interiéru vytvoří velice zajímavou atmosféru v duchu otevřené intimity. V prostoru odděleném skleněnými prvky máte neopakovatelný pocit intimity a naopak z vnější strany nabízíte otevřený prostor.Všechny skleněné komponenty jsou kalené, vysoké tvrdosti a užitkovosti. Skla je možno pro dotvoření interiéru jakkoli dekorovat.

Skleněné dveře otočné

Celoskleněné dveře v interiéru působí velice lehce a svojí průhledností a vzdušností otevírají celý prostor. Tyto dveře se stávají architektonickým prvkem a dokreslují neopakovatelnou atmosféru nového interiéru. Celoskleněné dveře jsou vyráběny z kaleného skla a tak zaručují bezpečnost pro standardní provoz při užívání dveří. Pokud by přece jen došlo při manipulaci k rozbití dveří rozbijí se na malé neostré kousky skla. Otočné dveře lze vyrobit jak jednokřídlé tak i dvoukřídlé. Pro jednotlivé typy je používáno sklo o síle 8 mm nebo 10 mm.

Dveře lze osazovat do obložkové dřevěné zárubně, dřevěné obložkové zárubně kovové zárubně (OKZ) nebo do standardní kovové zárubně.

Dveře se vyrábějí z několika druhů plochých skel a ornamentních skel. Jsou opatřeny kováním určeným pro instalaci na celoskleněné dveře dle výběru a mohou být ozdobeny různými úpravami jako je pískování a gravírování .

Skleněné stěny

Celoskleněné stěny umístěné v interiérech jsou především moderní design. Prostory vytvořené pomocí těchto prvků mají velice specifické vlastnosti užití. Pro přicházející upoutají na první pohled svojí otevřeností a pro uživatele umožňují určitý pocit soukromí.

Posuvné celoskleněné dveře

Posuvné dveře lze vyrobit ve stejném provedení jako dveře otočné jedná se pouze o velice zajímavý efekt úspory místa před prostorem dveří.

Provedení posuvných dveří může být posuvné po stěně, do stavebního pouzdra nebo po celoskleněné stěně.

Kyvné celoskleněné dveře

Kyvné skleněné dveře lze vyrobit ve stejném provedení jako dveře otočné ale jejich největší předností je možnost dveře otevírat v obou směrech. U těchto dveří je možné i provedení se samozavíračem umístěným v podlaze. Kyvné dveře vhodné pro použití do kompletu celoskleněné stěny s bočními světlíky či nadsvětlíky.

Použité kování může být doplněno vhodnými madly.

Obložky - zárubně

Pro instalaci celoskleněných dveří lze použít několik druhů zárubní.

Zárubeň dřevěná obložková

Tato zárubeň je vyrobena ve stejném provedení jako pro dveře dřevěné otočné. Pro instalaci celoskleněných dveří se používá speciální kování, které se skládá z pantů a klik. V interiéru jsou všechny obložky stejného provedení a vytvářejí soulad v interiéru.

Obložka kovové zárubně

Tento typ zárubně je unikátní výrobek, kterým lze obložit téměř jakoukoliv kovovou zárubeň ve stávajících interiérech a ještě do této zárubně nainstalovat celoskleněné dveře. Je to dokonalý prvek pro přeměnu stávajícího interiéru v interiér moderní vzdušný nadčasový s možností kombinací dveří dřevěných nebo skleněných.

Kovová zárubeň

Tento typ zárubně lze použít pro eventuální podtržení technického průmyslového designu interiéru.

Lze použít jakýkoliv typ kovové zárubně vyrobený ve stavební normě pro standardní rozměr dveří.

Celoskleněné dveře lze instalovat do stávající kovové zárubně již zabudované do stavby za předpokladu, že provedená instalace je provedena rovně a pevně. Pokud je zárubeň takto osazena celoskleněné dveře lze namontovat a dveře dobře fungují a těsní. Stávající zárubně je nutné doplnit novým nalepovacím těsněním pro lepší přilnavost.

Stavební pouzdra

Stavební pouzdra pro celoskleněné dveře lze použít pro instalaci do různých prostor s tím, že dveře se posouvají (zavírají do pouzdra) a tak nejsou v interiéru vidět a zároveň nepřekážejí při běžném provozu. Stavební pouzdra dodáváme v různých šířkách (600,700,800,900) nebo pro dveře dvoukřídlé a v různých sílách (100,120) pro zabudování do cihelných nebo sádrokartonových stěn.

Atypická provedení lze dodat po odborné konzultaci na obchodních odděleních.

na co si dát pozor při výběru dveří
14 rad a tipů

Stáhnout zdarma

Sestavte si dveře podle svých představ
online konfigurátor

Sestavit dveře

Jsme
tu
pro vás

Děkujeme za vaši zprávu, budeme vás co nejdříve kontaktovat.

14 RAD A TIPŮ PŘI POŘIZOVÁNÍ NOVÝCH DVEŘÍ

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Na zadaný email byl odeslán soubor.

SESTAVTE SI DVEŘE PODLE SVÝCH PŘEDSTAV

Bez kontaktu to nejde!

Abychom vám mohli sestavit a zaslat nabídku na míru,
potřebujeme před vstupem do konfigurátoru znát
vaše kontaktní údaje.

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

DVEŘE SE U NÁS NETRHNOU

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči do našich vzorkových prodejen.

Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

PORAĎTE SE S NAŠÍM ARCHITEKTEM

  • Jak šikovně sladit barvu dveří, tapet a podlah.

  • Jak vyzrát na otvory pro všechny typy dveří.

  • Prostě, jak si to doma zařídit, aby se vám bydlelo hezky.

Kdy se vám to bude hodit?
Vyberte si termín a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Těšíme se na vaši návštěvu!

Prolistujte si náš tištěný katalog kdykoliv a kdekoliv!

Stačí nám napsat, do jaké schránky ho chcete doručit a my vám jej zdarma pošleme.

Děkujeme, katalog je na cestě.

SAPELI katalog 500